HR Fest
A KRIO Intézetben már célzott egészségügyi juttatásként is elérhetővé tettük a spermafagyasztás szolgáltatásunkat Manfinity otthoni mintaadó szett használatával! Az idei évben a HR Festen megismertetjük a szakma képviselőit a lehetőséggel, hogy az egészségügyi juttatás ezen nagyon fontos elemét is biztosíthassák a munkavállalóknak.
HVG: „Magyarországon is akkorát zuhant a férfiak nemzőképessége, hogy már alig akad spermadonor”
A közéleti portálokon egyre gyakoribb témaként jelentkezik a mesterséges megtermékenyítési lehetőségek bemutatása, illetve ezzel kapcsolatban a kiváltó okok is egyre nagyobb figyelmet kapnak.
Telex: A nehezített gyermekvállalás krízisében a bizonytalanság a legkínzóbb
A Telex nemrég publikált egy cikket arról, hogy mik a legmegterhelőbb faktorai a sikertelen gyermekvállalásnak. A téma minél gyakoribb és részletesebb feldolgozása segít abban, hogy mindenki kellő figyelemmel és empátiával álljon ehhez a kérdéshez.
Ezúttal a WMN ”Mindent bele!” podcastjében jelent meg a nehezített gyermekvállalás témája!
A beszélgetésben Dr. Vörös Anna nőgyógyász és Dr. Száraz Leonóra tudományos igazgató beszélgettek a nemzőképességi problémákról.
Partnerként megjelentünk a Magyar Klinikai Onkológia Társaság éves kongresszusán
Azok a páciensek, akik daganatos betegséggel küzdenek, és a családalapítás, családbővítés még szerepel a terveik között, mindenképpen meg kell hogy kapják a felvilágosítást a spermafagyasztás és tárolás lehetőségéről.
Humancell ivarsejt minták átszállítása a KRIO Intézet laboratóriumába
Tájékoztatjuk a kedves érdeklődőket, hogy a Humancell Kft. befejezte az ivarsejttárolással kapcsolatos tevékenységét, az általa őrzött ivarsejt mintákat biztonságosan átszállíttatta a KRIO Intézet budapesti laboratóriumába.
Újabb kutatási eredmény a mikroműanyag szennyezettségről
A mikroműanyagok a teljes hormonháztartásra, és a spermiumokra is negatív hatással vannak. Több tényező mellett ez is hozzájárulhat ahhoz, hogy globálisan csökkent a férfiak nemzőképessége.
A meddőség lehetséges okai
Klímaváltozás, elhízás, környezetszennyezés. Kutatók szerint ezek az okok is hozzájárulnak az egyre gyakoribb meddőséghez. A cikk több külföldi szerző írásait is szemlézi.
Vészesen hanyatlik a férfiak termékenysége
Mi áll a globális spermiumszám-csökkenés mögött?
Who jelentése szerint a világ felnőtt lakosságának 17,5%-a meddőséggel küzd
Szolgáltatásunkat minden egészséges férfinak ajánljuk, aki felelősen gondolkodik a jövőről és biztosítani akarja a családalapítás lehetőségét váratlan események bekövetkeztekor is.
Állítsa meg az időt – lefagyasztva!
A Krio Intézet spermabanki szolgáltatása lehetőséget biztosít a férfiaknak arra, hogy saját hímivarsejtjüket eltárolják.
Lefagyasztva – élethosszig tartó termékenység
A jövőről való felelős gondolkodás mára az egyik legfontosabb eleme lett az életünknek. Ebbe természetesen az is beletartozik, hogy a családalapítás lehetőségét is szeretnénk felelősen megtervezni, kalkulálva a váratlan események bekövetkeztével is.
Már otthon is tud spermát adni, hála a Manfinity-nek
A KRIO Intézet Manfinity szolgáltatása Európában egyedülálló módon, forradalmian új megoldást kínál a saját célú spermium tárolására.
50 év alatt 62,3 százalékkal csökkent a férfiak spermiumszáma, és a helyzet egyre rosszabb lesz
A kutatók szerint a spermiumok száma és minősége is folyamatosan romló tendenciát mutat, ráadásul a csökkenés egyre gyorsul.
Menj biztosra, hogy egyszer te is apa lehess!
Minden ötödik, gyermeket tervező magyar pár küzd meddőséggel. A biztonsági spermatárolás kivételes lehetőség a férfiak számára.
Romlik a férfiak nemzőképessége – a spermabank a megoldás?
A férfiegészség hónapja apropóján a spermabank-szolgáltatást is nyújtó KRIO Intézet tudományos igazgatójával, Dr. Száraz Leonórával beszélgettünk, aki szerint a spermával kapcsolatban sokkal férfiasabb erény az előrelátás, mint a szemérmesség.
Drasztikusan csökken a férfiak termékenysége, minden 5. párt érint a meddőség
A férfi meddőség tabu téma, pedig a biológiai óra a férfiaknál is ketyeg. A biztonsági tárolás: a jövő kiszámíthatatlan, a gyermekvállalásnak nem kell feltétlenül annak lennie
A szexuális aktivitásoddal nyilván tisztában vagy és a nemzőképességeddel is?
Míg a nőknél általános gyakorlat, hogy rendszeresen járnak pl. nőgyógyászati vizsgálatokra megelőzési célból, addig a férfiak jellemzően csak akkor mennek orvoshoz, ha tényleg komoly gond van.
Mikor érdemes hímivarsejtet lefagyasztani?
Fontos lenne, hogy a daganattal diagnosztizált férfiakat még a kezelés előtt tájékoztassák arról, hogy ha a későbbiekben gyermeket szeretnének, akkor érdemes a még egészséges hímivarsejtjeiket lefagyasztatniuk.
Megőrizhető-e a férfiak nemzőképessége az onkológiai kezeléseket követően?
Ismert, hogy a daganatos megbetegedések, illetve az ezekre adott kezelések károsíthatják a férfiak nemzőképességét, és a legrosszabb esetben akár végleges meddőség is kialakulhat. Elérhető-e valahogyan, hogy egy daganatos megbetegedéssel diagnosztizált férfi a tumor kialakulása, illetve a kezelések után is képes legyen gyermeket nemzeni?
Hogyan hatnak a daganatok és a daganatellenes kezelések a férfiak nemzőképességére?
Cikkünkben összefoglaltuk, hogy maguk a daganatos betegségek miként károsítják a hímivarsejtképzést, és miként rontja a nemzőképességet a kemo-, illetve sugárterápia, valamint a különféle sebészeti beavatkozások.